Elektro-akustické kytary

elektroakustické kytary

Také jste vždy obdivovali perfektní kytarová sóla? Proč tedy nevyzkoušet tento populární hudební nástroj a nevžít se do role hvězdy? Elektroakustická kytara kombinuje výhody klasické akustické kytary, kdy zachovává její originální zvuk, s možnostmi elektrické kytary. Díky tomu nalezne tento hudební nástroj uplatnění v mnoha formacích různých stylů a žánrů.

Nespornou výhodou elektroakustické kytary je její klasická podoba. Tělo má tvar klasické kytary, kterému odpovídá i rozložení prvků a strun. Pro zkušeného hráče na akustický nástroj nebude problém přesedlat na tento typ. Ke svému provozu také nepotřebuje zdroj elektřiny, takže se uplatní jak na koncertě, tak při posezení s přáteli. Jako kterýkoliv jiný hudební nástroj i kytara vyžaduje určitou míru zkušeností, nicméně v současné době se stává natolik populární, že vhodný kurz hry jistě naleznete během chvíle. Pokud však od elektroakustické kytary žádáme větší výkon, je třeba připojit kombo.

Kytarový zesilovač, neboli kombo, je nutnou součástí vybavení kytary, pokud uvažujete o produkci, kde je třeba zvýraznit její tóny. Kombo umožní zesílit její zvuk, což se hodí především tam, kde kytara není jediný výrazný hudební nástroj a její zvuk by mohl zaniknout. Komba se v zásadě liší výkonem. Pokud hrajete sólově či nepotřebujete přílišné zesílení, stačí malá komba. Pokud však je třeba zvuk kytary vyzdvihnout, je vhodné si pořídit výkonnější model.

Zvuk kytary, obzvlášť pokud jej umocní kombo, na sebe dokáže strhnout pozornost a přitom doprovázet téměř všechny písně. Kytara je zkrátka populární, a proto existuje nepřeberné množství úprav písní pro kytary. I proto patří kytary už po desetiletí mezi ty nejžádanější hudební nástroje vůbec. Kdo hledá kytaru pro dítě, ale i pro sebe, jiste ocení článek jak vybrat velikost kytary.