Digitální piana

digitální piana

Piána patří mezi nejpopulárnější hudební nástroje vůbec. Není divu. Umějí totiž vykouzlit působivý efekt a hráč na nich dokáže zahrát značnou většinu písní. Klasická piána však stále mají jeden hlavní nedostatek, a to svou velikost. Mnohé z Vás, kteří jste kdy nad hrou na piáno či pianino přemýšleli, jistě tento fakt odradil. V současnosti má i tento zdánlivě neřešitelný problém své rozuzlení.

Cestou ke hře na vysněný nástroj mohou být digitální piana. Tento druh nástroje (někdy známější pod názvem klávesy) představuje ideální kompromis. Nabízí totiž vlastnosti klasického piána či pianina, ovšem ve značně kompaktnějším provedení – a nejen to. Není problém takový hudební nástroj transportovat či přenášet, protože je zkrátka lehký a nezabere zdaleka tolik prostoru Jako klasické piáno.

Digitální piana také disponují vlastnostmi, které u klasických nikdy nezískáte. Předně se nikdy nerozladí, a proto jsou tóny stále stejně kvalitní a Vaše hra nerušená. Většina z nich je vybavena konektory pro připojení periferií, či propojení s počítačem. Moderní pianina a digitální piana lze snadno využít při komponování hudby, kdy je potřeba spojení s počítačem, ale také jsou vybavena vnitřním záznamovým systémem, který v případě potřeby zaznamená Vaši hru. Při výběru je tedy dobré si uvědomit, co od nástroje vyžaduji a případě si vyzkoušet, co mi nejlépe vyhovuje.

Nejdůležitějším prvkem při výběru digitálního piana je nejen kvalita jeho zvukového projevu, ale i co nejlepší mechanika pro klávesy. Ta zaručí co možná nejlepší podání tónů a komfortní obsluhu. Je však potřeba mít na paměti, že digitální hudební nástroje a ty klasické jsou vzájemně poměrně odlišné, což může při přechodu z jednoho na druhý způsobit potíže, nicméně během krátké doby si hráč přivykne všem odlišnostem.